ناخن

کدام فرم ناخن ها مناسب دست های شماست ؟

فرم ناخن ها در نگاه اول!
برای مدت ها تنها یک مانیکور فرتچ وجود داشت. به مرور زمان تغییرات مختلفی در مانیکورها به وجود آمد تا امروز که آراستن ناخن ها نوعی هنر به شمار می آید. دیگر هیچکس نمی خواهد با ناخن هایش به روش های خاصی روبرو شود. ناخن های مختلف، سرنخ هایی در مورد شخصیت افراد می دهند.

در اینجا نگاهی داریم به آخرین متد آرایش ناخن ها و معنای شخصیت شناسی آنها.

انواع فرم های ناخن
بازگشت دوبارۀ ناخن های بلند

ناخن ها مدام در حال رشدند و شکل آنها تغییر می کند. ناخن ها حتماً نباید مانند ناخن های زیبای سفیدبرفی یا مادرش به نظر برسند. ناخن هایی که نه خیلی کوتاهن و نه خیلی بلند، هم ظریف و زیبا هستند و هم کاربردی!
بر اساس تیزی و تختی ناخن ها دارای شکل های زیادی هستند و طیف گسترده ای از مد و آرایش را به خود اختصاص می دهند.

ناخن های گرد
ناخن های گرد

کلاسیک ترین و طبیعی ترین تیپ ناخن ها، مربوط به ناخن های گرد است که مورد تأیید پزشکان نیز می باشد. این مدل از ناخن ها مورد علاقۀ افراد عمل گرا، محافظه کار و رمانتیک است.

ناخن های تخت یا مربع
ناخن های تخت یا مربع

این مدل نیز مورد علاقۀ بسیاری از افراد است که در هر دو حالت کوتاه و بلند، زیبا به نظر می آید. تنها معضل این تیپ ناخن ها این است که ممکن است از گوشه ها شکسته شوند. افرادی که احساس قدرتمندی و لیدری داشته و به اشیای پر زرق و برق علاقمندند، به این تیپ ناخن علاقه نشان می دهند.

ناخن های بیضی مربع
ناخن های بیضی مربع

یکی از ظریف ترین اشکال ناخن است که به راحتی با سمباده زدن ناخن های بلند حاصل می شود. این تیپ ناخن، ویژۀ افرادی است که شخصیتی بلندپروازانه و زنانه دارند.

ناخن های بیضی تیز
ناخن های بیضی تیز

نسخه ای از ناخن های تیپ بیضی مربع است که با سمباده زدن گوشه های ناخن به دست می آید.

ناخن های بادامی

ناخن های بادامی

این تیپ ناخن را باید زیباترین تیپ ناخن در دورۀ معاصر دانست که از ضخیم کردن نوک ناخن های تیپ بیضی تیز به دست می آید. ناخن های بادامی باعث خواهد شد حتی انگشتان کوچگ و شصتتان بلندتر به نظر برسد. افراد نوگرا و خاص به این تیپ ناخن علاقمندند.

ناخن های دشنه ای

ناخن های دشنه ای

نگهداری از این تیپ ناخن ها بسیار دشوار است. ناخن های دشنه ای انگشتان را بسیار بلند نشان می دهند؛ البته بلند به نظر آمدن بیش از حد انگشتان می تواند شما را به یک جادوگر تبدیل کند! این تیپ ناخن از سمباده زدن تیپ ناخن های بادامی به دست می آید و مورد علاقۀ افراد ماجراجو و پرهیجان و گرم مزاج است.

ناخن های تیز

ناخن های تیز

این تیپ ناخن را که زاویه دار است، بیشتر جوانان، افراد خاص و خلاق ترجیح می دهند. تیپ ناخن تیز از بریدن گوشه های تیپ ناخن بادامی به دست می آید و بزرگترین ایراد آن، احتمال شکستگی قسمت بالایی است.

فرم ناخن ها ی بالرین

فرم ناخن ها ی بالرین

این مدل ناخن اسم خود را از کفش رقاصه های باله گرفته و از سوهان زدن نوک ناخن تیپ دشنه ای به دست می آید.

فرم ناخن ها ی رژ مانند
فرم ناخن ها ی رژ مانند

از نظر شکلی شبیه رژ لب بوده و تیز و لبه دار است. استفاده از این تیپ ناخن کمی شجاعت و جرأت می خواهد.

فرم ناخن ها ی پاچه ای یا پااردکی
فرم ناخن ها ی پاچه ای یا پااردکی

نام این شکل ناخن از یک کلمۀ اسپانیایی به معنای پاچۀ دم پا گرفته شده زیرا شکل ظاهری آن شبیه پاچه یا پای اردک است. نخستین بار این ناخن ها توسط یک هنرپیشۀ امریکایی در سریالی که از تلویزیون این کشور پخش می شد، استفاده شده و به نمایش درآمد. این نوع ناخن دارای میدان وسیع تری نسبت یه سایر انواع ناخن بوده و در حال حاضر فقط نوع مصنوعی آن به بازار عرضه می شود.

انتخاب شکل ناخن چهره های مشهور شکل ناخن بازیگران زن هالیوود

کایلی جنر بیشتر ناخن های بادامی یا دشنه ای را استفاده می کند و در این اواخر ه استفاده از ناخن های بالرین نیز علاقه نشان داده است.

فرم ناخن های کایلی جنر

کایلی جنر

ریحانا اما بیشتر مدل های دشنه ای، بادامی، گرد و بیضی مربع را استفاده می کند. لانا دل ری به مدل های بیضی و بادامی علاقمند است.

فرم ناخن های ریحانا

ریحانا

لیدی گاگا فقط و فقط مدل دشنه ای را ترجیح می دهد.

فرم ناخن های لیدی گاگا

لیدی گاگا

کتی پری عموماً ناخن های گرد یا بیضی را انتخاب می کند و کیم کاردشیان بیشتر از مدل های گرد استفاده می کند و علاقه ای به مدل های تیز نشان نمی دهد.

فرم ناخن ها ی کیتی پری

کتی پری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن