مد و فشنناخن

به هنگام لاک زدن به این نکات توجه کنید

نکاتی درباره لاک ناخن که دانستن شان لازم است !

همه ما می دانیم که لاک زدن ناخن های خودمان کار آسانی نیست و معمولاً نتیجه کار تمیز و بی نقص از آب در نمی آید. دلیل این مسئله، فقط مهارت نداشتن نیست بلکه نکاتی است که با رعایت کردن آنها خواهیم توانست به خوبی آرایشگرها لاک بزنیم. در این مطلب مواردی را که باعث می شود لاک های دست و پایتان زیباتر و بادوام تر باشد را برایتان آورده ایم.

۱٫ گرفتن دوش آب گرم بعد از حمام

گرفتن دوش آب گرم پس از مانیکور کردن اشتباه محض است از این رو که گرما و بخار آب لاک هایتان را خراب خواهد کرد. بنابراین توصیه می شود که حداقل یک ساعت پس از لاک زدن، از دوش گرفتن خودداری کنید.

۲٫ خوابیدن پس از لاک زدن

اگر چه اینطور به نظر می رسد که لاک هایتان در عرض ۲۰ تا ۳۰ دقیقه خشک می شوند، اما در واقع ۱ ساعتی زمان لازم است تا این اتفاق بیافتد.

یکی از راههایی که به سریع خشک شدن لاک هایتان کمک می کند این است که دست هایتان را زیر آب سرد بگیرید. البته حواس تان باشد که آب را به طور مستقیم روی ناخن هایتان نپاشید، زیرا فشار آب ممکن است که لاک تان را خراب کند.

۳٫ از لاک بی رنگ استفاده نمی کنید

توصیه می شود که پس از لاک زدن، یک لاک بی رنگ بردارید و آن را روی ناخن هایتان بزنید. در این صورت نه تنها رنگ لاک تان براق تر می شود بلکه دوام بالاتری نیز خواهد داشت.

 
۴٫ از یک رنگ پایه استفاده کنید

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که از دو رنگ لاک(سفید و بی رنگ) برای مانیکور کردن ناخن هایشان استفاده می کنند اما این کار اشتباه است. مانیکور احتیاج به ۳ رنگ لاک دارد: لاک بی رنگ، لاک سفید و لاک صورتی کمرنگ. شما اول از همه باید لاک صورتی کمرنگ را به عنوان پایه استفاده کنید. در این صورت زردی ناخن هایتان به چشم نمی آید.

۵٫ چند لایه لاک می زنید

گاهی اوقات بدین دلیل که لاک دست هایمان کمرنگ است، چند لایه لاک می زنیم تا رنگ آن به چشم آید. اگر شما هم این کار را کرده اید، بدانید که برای خشک شدن لاک هایتان به زمان بیشتری احتیاج دارید، در غیر این صورت لاک تان خراب می شود. حتی می توانید پس از این که یک لایه لاک زدید، ۲ دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود، سپس دور دوم را آغاز کنید.

۶٫ از لاک های قدیمی استفاده می کنید

هیچ چیز بدتر از این نیست که یک لاک قدیمی را که خیلی هم دوستش داشتید دور بیاندازید، اما این کاری است که باید انجام دهیم.

 
هر چه از عمر لاک می گذرد از غلظت آن نیز کاسته می شود که همین امر لاک زدن را دشوار و احتمال خراب شدن آن را بیشتر می کند. لاک های قدیمی و کهنه به خوبی به ناخن نمی چسبند. بنابراین هر چند وقت یک بار لاک های کهنه و خشک تان را دور بیاندازید و به جای آن لاک های جدید بخرید و از زدن آنها لذت ببرید.

۷٫ از استون برای پاک کردن لاک هایتان استفاده می کنید

استون ناخن های شما را دهیدرات یا کم آب می کند. استفاده مدام از آن نیز موجب ایجاد لکه های سفید می شود. به جای آن از لاک پاک کن ها استفاده کنید که برای این منظور بهترین گزینه اند.


تصایر بیشتر از طراحی لاک ناخن :

آموزش طراحی ناخن
مدل طراحی ناخن
 مدل لاک ناخن
 لاک طراحی ناخن ساده
ناخن ساده
رنگ ملایم طراحی ناخن
لاک صورتی طراحی ناخن ساده
مدل لاک ناخن ساده
 عکس طراحی ناخن
رنگ شاد طراحی ناخن
 ناخن مدل لاک
طراحی فانتزی ناخن
 ناخن عکس طراحی
طراحی ساده ناخن
فرم ناخن نوک تیز طراحی شده
 عکس ناخن ساده
لاک سفید ناخن
طراحی ناخن رنگی رنگی
طراحی گل ناخن
 عکس طراحی ناخن
مدل طراحی لاک ناخن
 طراحی لاک ناخن
طراحی ناخن ساده
مدل طراحی ناخن
طراحی ناخن
 لاک ناخن ساده با طرح لاک مشکی

نوشته های مشابه

One Comment

  1. سلام رفقا
    من هر نوع لاکی میگیرم خوب نیس و شده ک مبلغ زیادی بابت خرید لاک بدم ولی بازم خوب نیستا
    لطفا ی مارک لاک معرفی کنید ؛)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن