پوستسلامت و زیباییگالریگوناگون

چگونه بدون آرایش صورت ، باز هم زیبا و جذاب باشیم ؟

چگونه بدون آرایش صورت باز هم زیبا و جذاب باشیم ؟

همه مردم دوست دارند که زیبا و جذاب به نظر آیند. به همین  دلیل با روش های مختلف مانند پوشیدن لباس های شیک و مد روز، سعی می کنند که ظاهر زیبایی داشته باشند. خانم ها علاوه بر پوشش، با آرایش های گاه بسیار غلیظ، می خواهند ظاهرشان را  مطلوب و خوشایند کنند. اما بدون آرایش هم می توان زیبا و جذاب به نظر آمد و روش های زیر به شما کمک می کند تا بدون آرایش هم زیبا به نظر آیید.

مراقبت از پوست

پوست سالم و شفاف، یکی از راه های زیبایی است. بنابراین باید همیشه مراقب آن باشید.

۱٫ صورتتان را هر روز تمیز کنید.

* اگر پوست بسیار چربی دارید، با صابون های ملایم، صبح ها و شب ها، صورتتان را بشویید. اما اگر پوستتان معمولی و یا خشک است، آن را فقط شب ها بشویید.
* از پاک کننده های مناسب نوع پوستتان استفاده کنید. هنگام استفاده از پاک کننده، دست هایتان را کاملا بشویید و پاک کننده را به صورت دورانی به روی پوست به مدت ۱۵- ۱۰ دقیقه بمالید و سپس با آب گرم بشویید و با حوله ای تمیز، خشک کنید.
چگونه بدون آرایش صورت باز هم زیبا و جذاب باشیم ؟ / بدون آرایش صورت هم زیبا باشید چگونه بدون آرایش جذاب باشیم؟

۲٫ از تونر استفاده کنید.

اگر پوستتان چرب است، پس از شستن صورت، حتما از تونر استفاده کنید. پنبه ای را به تونر آغشته کرده و روی صورتتان، به جز اطراف چشم، بمالید. اگر پوستتان خشک و حساس است، هرگز از تونر استفاده نکنید. زیرا الکل موجود در آن، پوستتان را خشک تر و حساس تر می کند.

۳٫ لایه برداری کنید.

هفته ای یک یا دو بار لایه برداری کرده و پوست های مرده را از روی صورتتان بردارید. بدین ترتیب پوست شاداب و سالم زیر لایه مرده پوست، نمایان می شود. پس از اینکه پوستتان را تمیز کردید، ماسک های لایه بردار را روی صورتتان گذاشته و به آرامی ماساژ دهید. پوست های معمولی تا چرب، هفته ای دو بار و پوست های خشک و یا حساس، هفته ای یک بار لایه برداری لازم دارند.

۴٫ پوستتان را مرطوب کنید.

پس از استفاده از پاک کننده های پوست و لایه بردارها، حتما از یک لوسیون و یا کرم مرطوب کننده خوب استفاده کنید.

۵٫ به اندازه کافی بخوابید.

خواب کافی برای سلامت ذهن و جسم بسیار ضروری است و در ضمن کمک می کند که ظاهرتان خوب به نظر آید. خانم ها معمولا به ۸ ساعت خواب در شب نیاز دارند. خواب کافی از تشکیل حلقه های سیاه دور چشم، پیشگیری می کند. عادت کنید هر شب سر ساعت معینی به رختخواب بروید تا ساعت بدنتان تنظیم شده و خواب راحتی داشته باشید. همچنین اتاق خوابتان باید تاریک و دمای آن مناسب باشد تا خوابتان از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

۶٫ ضدآفتاب را فراموش نکنید.

با استفاده از ضدآفتاب، پوستتان را از صدمات نور خورشید محفوظ نگه دارید. در کنار ضدآفتاب از مرطوب کننده هم استفاده کنید.
چگونه بدون آرایش صورت باز هم زیبا و جذاب باشیم ؟ / بدون آرایش صورت هم زیبا باشید چگونه بدون آرایش جذاب باشیم؟

ظاهر مرتب

۱٫ به ابروهایتان توجه کنید.
با تمیز نگه داشتن ابروها و برداشتن موهای اضافی، ظاهرتان تمیز و زیبا به نظر میر سد. البته مراقبت باشید، ابروهایتان را بیش از حد باریک نکنید. ابروهای بسیار باریک، جذابیت ندارند. در ضمن همیشه با برس مخصوص، آن ها را شانه کنید تا ظاهرشان منظم باشد.

۲٫ مراقب پوست لب هایتان نیز باشید.

هر روز به لب هایتان، کرم های چرب و مرطوب کننده بزنید. هیچ چیز به اندازه لب های پوسته پوسته شده، ظاهر فرد را به هم نمی ریزد. هر لحظه که احساس کردید، لب هایتان خشک شده است. بلافاصله آن را چرب و مرطوب کنید.

۳٫ به موهایتان نیز توجه کنید.

مدل موهایتان را به گونه ای که مناسب چهره تان باشد، انتخاب کنید تا زیبایی تان دوچندان شود. با توجه به شکل صورتتان، مدل موی خود را انتخاب کنید.
همچنین شستن و توجه به موها نیز بسیار مهم است. موهایتان را مرتب شسته و اگر زیر و خشک هستند، از نرم کننده استفاده کنید. برخی از افراد مجبور هستند هر روز موهایشان را بشویند و برای برخی دیگر هفته ای سه یا چهار بار کافی است. موهای تمیز و سالم، درخشان و جلوه گرند.

۴٫ ناخن هایتان را نیز از یاد نبرید.

مجبور نیستید حتما ناخن هایتان را لاک بزنید تا زیبا به نظر آیند. باید ناخن هایتان را به خوبی سوهان کشیده و لبه های آنها را مرتب و یکدست نمایید تا زیبا و جذاب به نظر آیند.
چگونه بدون آرایش صورت باز هم زیبا و جذاب باشیم ؟ / بدون آرایش صورت هم زیبا باشید چگونه بدون آرایش جذاب باشیم؟

۵٫ لباس مناسب بپوشید.

در پوشیدن لباس بسیار دقت کنید. همیشه باید لباس هایی بپوشید که مناسب ساختار بدنتان باشند و در عین حال در آنها احساس راحتی و آرامش نماید. چنین لباس هایی می توانند شما را جذاب نشان دهند.

ورزش و تغذیه

موارد دیگری که باعث می شوند، شما زیبا به نظر آیید، مصرف غذاهای مناسب در کنار تحرک کافی است.

۱٫ غذای سالم مصرف کنید.

با داشتن رژیم غذایی سالم، مانند خوردن سبزیجات و میوه ها، غذاهای دریایی، گوشت، و لبنیات کم چرب، می توانید ظاهر سالم و جذابی داشته باشید. تا جایی که می توانید از مصرف فست فودها دوری کنید.
۲٫ مصرف نمک و شکر را کم کنید.

در رژیم غذایی تان، تا حد ممکن مصرف نمک و شکر را کاهش دهید. بیشتر اضافه وزن ها، ابتلا به دیابت و دیگر مشکلات  جسمانی، از مصرف بیش از حد شکر ناشی می شود و نمک هم موجب نفخ زیاد می شود.

۳٫ بدنتان را مرطوب نگه دارید.

هرگز اجازه ندهید بدنتان بدون آب بماند. وقتی بدن خشک می شود، پوست، ظاهری بسیار بد پیدا می کند. بنابراین در روز به اندازه کافی آب بنوشید. اگر هم دوست ندارید آب معمولی بنوشید، می توانید در آن چند قطره لیموترش بریزید و مصرف کنید.
چگونه بدون آرایش صورت باز هم زیبا و جذاب باشیم ؟ / بدون آرایش صورت هم زیبا باشید چگونه بدون آرایش جذاب باشیم؟

۴٫ ورزش فراموش نشود
حداقل هفته ای ۵ بار ورزش کنید. ورزش جریان خون را در بدن بهتر می کند و به شما ظاهری پر از سلامت و اعتماد به نفس می بخشد. آسان ترین ورزشی که می توانید انجام دهید، روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی معمولی و یا ۳۰- ۲۰ دقیقه پیاده روی تند است. همچنین می توانید در باشگاه ثبت نام کرده و در کلاس های ورزشی به طور منظم شرکت کنید.


بیشتر بخوانید :

ملاک های مردم دنیا برای زیبایی چیست ؟

 زیبایی نسبی است به این معنی که می تواند یک مفهوم، ظاهر، سنت یا حتی یک سبک هنری باشد، بنابراین طبیعی است که مردم درکی متفاوت از آن داشته باشند.
هر فرهنگی استانداردهای خاص خود را از زیبایی دارد. به عنوان مثال یک ستاره هالیوود از نظر شما زیباترین انسان جهان است، در صورتی که ممکن است برای مردم آفریقا هیچ جذابیتی نداشته باشد.  بنابراین درک زیبایی با تغییر جغرافیا و فرهنگ، تغییر می کند.
در این مطلب به معیارهای زیبایی که از نظر افراد مناطق مختلف متفاوت است، نگاهی می اندازیم.

آرایش صورت

خانم ها برای زیبایی و جذابیت بیشتر، آرایش می کنند اما این قانون برای تمام نقاط جهان صدق نمی کند. به عنوان مثال مردم فرانسه ترجیح می دهند که بدون آرایش در مکان های عمومی حاضر شوند. این کشور، مکانی است که زیبایی طبیعی ستوده می شود، نه زیبایی که با لوازم آرایش به دست آید. اما اگر به ستاره های آمریکا نگاهی بیاندازید، خواهید دید که اعتقادی برخلاف آن دارند.
یکی از آرایشگران فرانسوی در مصاحبه ای گفت: «ما می خواهیم خودمان باشیم. ما سعی نمی کنیم که چیزی بهتر از آنچه هستیم را در ظاهر به دیگران نشان دهیم. ما از تغییر لذت نمی بریم، به همین دلیل سعی می کنیم که به دنبال راهی برای افزایش زیبایی طبیعی مان باشیم. مثلا چه مدل مویی به ما می آید؟ یا چه لباسی را به تن کنیم تا با فرم بدن ما جور در آید؟ در نتیجه اگر زنان فرانسوی آرایش کنند، در واقع زیبایی طبیعی شان را با آرایش پوشانده و آن را به حداقل رسانده اند.»
لاغری
بسیاری از کشورها، مانند آمریکا، لاغری را به عنوان معیار زیبایی در نظر می گیرند در صورتی که اعتقاد برخی از کشورها «هر چه چاق تر، زیباتر» است. به عنوان مثال در آفریقا خانم های چاق برای آقایان جذابیت بیشتری دارند. یا این که مردم برای ارزیابی رفاه یک فرد، از جمله وضعیت مالی، سلامت جسمانی یا قابلیت بچه دار شدن، به چاقی و لاغری آن نگاه می کنند.

تزیینات گردن

ما زنان بسیاری را در نقاط مختلف جهان دیده ایم که گردن شان را با اکسسوری های مختلف زینت می دهند. به عنوان مثال مردمان تایلند و میانمار نه تنها با حلقه های طلا گردن شان را زینت می دهند بلکه سعی می کنند فرم گردن شان را کشیده تر سازند. آنها با استفاده از زیورآلات طلای سنگین سعی دارند که استخوان های گردن و شانه هایشان را جابه جا کنند تا با کشیده تر کردن آن بر زیبایی شان نیز بیافزایند.
از طرف دیگر آنها با پوشاندن گردن شان، احساس راحتی بیشتری می کنند، در صورتی که این سنت در دیگر نقاط جهان قابل قبول نیست.
چگونه بدون آرایش صورت باز هم زیبا و جذاب باشیم ؟ / بدون آرایش صورت هم زیبا باشید

تتوی صورت

در آمریکا تتوی صورت تنها در میان افراد بزهکار رایج است، به همین دلیل مردم عادی آن را بد می شمارند در حالی که این سنت برای مردم نیوزلند، که طراحی چهره جزئی از فرهنگ شان است، محبوبیت زیادی دارد.
« Tā Moko» سنتی است که مردم نیوزلند بدان عمل می کنند. زنان پیشانی های خود را نقاشی می کنند که که نمادی از هویت واقعی شان است. آنها معتقدند که اگر اصالت در درون شان باشد، در برون شان نیز ظاهر می شود.
هر تتویی با دیگری متفاوت است و کاملا بستگی به خصوصیات شخص دارد. در واقع زنان این منطقه، بدون تتوی صورت، زیبا و جذاب به نظر نمی رسند. به بیانی، این تتوست که برای آنها زیبایی و اعتماد به نفس می آورد.

رنگ برنزه پوست

در حالی که مردم آمریکا تمام تلاش شان را می کنند تا پوستی برنزه داشته باشند، مردم آسیا به شدت از آن بیزارند. در آمریکا رنگ برنزه پوست نه تنها نشانه ای از زیبایی است بلکه بیانگر موقعیت اجتماعی و رفاه مالی نیز می باشد، از این رو که افراد برنزه استطاعت مالی کافی را داشته  تا تعطیلات خود را در مناطق گرمسیری به سر ببرند و پوستی برنزه برای خود بسازند.
اما در کشورهایی چون چین یا کره، برنزه بودن نشانه ای از موقعیت اجتماعی پایین است. در فرهنگ این افراد، هر چه رنگ پوست تیره تر باشد، سطح اجتماعی آنها نیز پایین تر است. از نظر آنها افرادی که مجبورند بیشتر زمان خود را در بیرون از خانه و صرف کار کردن کنند، افراد فقیری هستند. زنان این منطقه برای جلوگیری از نور آفتاب با چتر به بیرون از خانه می روند. بنابراین رنگ پوست تیره برای مردمان یک منطقه زیبا و برای مناطقی دیگر نشان از فقر و زشتی دارد.

بینی طبیعی

بسیاری از مردمان آمریکا از عمل های صورت مانند جراحی بینی یا بوتاکس، برای از بین بردن ایرادهای صورت و جذابیت بیشتر استفاده می کنند. اما این کار تنها در میان افراد ثروتمند آمریکا مرسوم است. در حالی که این موضوع در کشوری چون ایران، آن هم میان تمام مردم در هر قشری که هستند، مرسوم شده است.
طبق آمارهای به دست آمده، ایران بالاترین درصد جراحی زیبایی بینی را در جهان دارد. اما دلیل آن چیست؟ تنها دلیل عمل بینی ایرانیان زیبایی نیست. آنها به این کار تن می دهند تا ثابت کنند که موقعیت اجتماعی و شرایط مالی بالایی دارند. آنها حتی تا مدت ها بعد از عمل، از چسب بینی برای جلب توجه بیشتر استفاده می کنند.
چگونه بدون آرایش صورت باز هم زیبا و جذاب باشیم ؟ / بدون آرایش صورت هم زیبا باشید

آرایش صورت

زخم
طبیعی است که اگر ما زخمی روی صورت فردی ببینیم، علت آن را سوال می کنیم اما این کار در اتیوپی طبیعی است. در واقع هر چه تعداد زخم ها بیشتر باشد، زیباتر است. مردان نیز زخم را نشانه ای از قدرت و دلاوری می دارند. در مجله « National Geographic» نوشته بود: «مردان روی سینه های خود را زخمی می کنند تا نشان دهند دشمنان خود را در قبایل دیگر خواهند کشت.» این علامت در زنان نیز نشانه جذابیت بیشتر است.
بنابراین اگر روی صورت تان جای زخمی دارید که هر بار در آینه نگاه می کنید ناراحت می شوید، به این بیاندیشید که این زخم در جای دیگر جهان نشانه ای از زیبایی است. اگر چه ما سعی داریم که آنها را بپوشانیم، برخی تمام تلاش شان را می کنند تا بر تعداد آن بیافزایند.

زیبایی چیست؟

زیبایی تعریف خاصی ندارد. ما نمی توانیم مفهومی برای زیبایی قائل شویم و آن را در چهارچوب بگذاریم. مردمان مختلف جهان تعاریف گوناگونی برای آن دارند، بنابراین زشتی معنایی ندارد و همه ما زیباییم. این خود ماییم که باید برای آنچه از نظر خودمان زیباست، تلاش کنیم.

نوشته های مشابه

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن